„Je dobré že ľudia nechápu náš bankový a peňažný systém, pretože keby tomu tak bolo, som presvedčený že by do rána vypukla revolúcia.“
Henry Ford
S týmto názorom sa nedá nič iné ako súhlasiť. Úroveň finančného vzdelania je žalostná a dala by sa prirovnať k zamedzeniu vzdelania otrokom v minulosti. Je to preto že aj dnes sa vláda bojí že ak by mali ľudia vedomosti potrebné na zarobenie dostatku peňazí nechodili by do práce za mizerný plat ale radšej by si zvolili cestu zarábania peňazí a nemal by tak na nich kto pracovať.
O tom že sa blíži ďalšia finančná kríza nás znova varuje Róbert Kiyosaky. No naproti jeho minulej predpovedi finančnej krízy. Je tentokrát vysoká pravdepodobnosť že ho aj bude niekto poslúchať. Pretože história je plná príkladov kedy sa ukázalo že neopodstatnená výroba peňazí najviac poškodzuje ekonomiku a trpia tým len obyčajný ľudia. Je to preto lebo behom krízy nie je bohatstvo zničené ako by sa mohlo zdať, je iba legálne premiestnené a tak sa bohatý stávajú bohatšími a obyčajný pracujúci ľudia naopak chudobnejšími.
Spôsob ako legálne dať do obehu novo vytlačené peniaze sa občas nazýva aj Kvantitatívne uvoľňovanie.Tento názov je zvolený zámerne aby sa bežný človek ani len nezamýšľal nad tlačením peňazí pretože to je predsa protizákonné. A koniec koncov vedie to do väzenia. Vláda ale v podstate robí to samé vždy keď ju postihne nejaká kríza. Výsledkom takého to konanie je inflácia. Inflácia v podstate znemená že si za 10€ dnes kúpite o poznanie menej tovaru ako tomu bolo napríklad pred mesiacom. Hodnota peňazí klesá. Najviditeľnejšie sa to prejavuje na cenách a gramáži potravín. Za tú istú cenu si kúpite o pár gramov ľahší výrobok. Takéto riadenie ekonomiky neprinieslo histórií ľudstva z dlhodobého hľadiska nič dobré. Zakaždým to skončilo katastrofálne. Chudobný boli ešte chudobnejší alebo v horšom prípade vypukla vojna. Pretože z peňazí sa stal iba bezcenný zdrap papiera ktorý bol k ničomu.