Tmavé a stiesnené priestory nám robia vrásky na čele, lebo je problém s ich zariadením a zútulnením, keďže sa dnu nedostáva veľa svetla, tak treba hľadať iné riešenia ako tento problém vyriešiť. Umelé osvetlenie je dostupné, a tak je možné umiestniť ho v každom priestore, no môžeme urobiť ešte aj čosi navyše, zariadiť miestnosť predmetmi z materiálov, ktoré dovoľujú prenikať svetlu do priestoru.
Nová výstavba, opravy a rekonštrukcie interiérov sa bez skla nezaobídu. Sklo ľudstvo pozná a využíva už veľmi dlho, okrem okien a rozličných úžitkových predmetov sa z neho dajú vyrobiť sklenené dvere na mieru aj iné výrobky, napríklad dverné krídla. Moderná architektúra sa bez neho ani nedá realizovať, pretože dvere zo skla sú súčasťou takmer každého nového diela. Tento materiál má fantastické vlastnosti, je nadčasový a pri jeho údržbe nemusíte míňať majetok.
Oživenie priestoru je možné aj formou výmeny plných krídel dverí za sklenené, dosiahneme tak väčšiu presvetlenosť priestoru, opticky ho dokonca aj zväčšia. Bezpečnostné sklo, ktoré sa na dvere používa, môže byť číre, ale aj v množstve úprav povrchov, pieskované, matné, polepené fóliou do rozličných grafických vzorov či ich tlačením priamo na sklo. Hrúbka skla je väčšinou 8mm a má dva varianty, ako ho upraviť: krídla dverí môžu byť bezrámové alebo upevnené v hliníkovom ráme, ak vymieňame pôvodné krídla, tak ich kotvíme do pôvodnej zárubne.
Sklenené dvere na mieru sa stali populárnou formou obnovy interiérov pri rekonštrukciách či prestavbách interiérov, ale aj exteriérov. Závesy dverí môžu byť v kombináciách sklo-sklo, stena-sklo alebo do spomínanej pôvodnej či novej zárubne. Dvere by mali mať aj madlo, prípadne samozatvárač a uzamykanie. Ponúk kombinácií je nekonečné množstvo, pri rozhodovaní je dobre obrátiť sa s prosbou o radu na odborníkov, teda architektov a dizajnérov, ktorí navrhnú vhodný typ sklenených dverí do každého interiéru. Originálnou grafickou úpravou povrchu skla sa dá docieliť netradičný a veľmi zaujímavý vzhľad celého priestoru.